رز فیلتر

آزمایشات و سیستم های کنترل و تضمین کیفیت

تنوع محصولات

واحد رز فیلتر

برای کسب اطلاع در رابطه با آخرین و جدیدترین محصولات تولیدی شرکت، تیم کارشناسی متخصص و امکانات آزمایشگاهی و تجهیزات خط تولید در خدمت شما است. هر گونه توضیحی در رابطه با چگونگی انتخاب عملیات تکمیلی مناسب برای یک نمونه خاص فیلتر مدیا متناسب با نیاز کاربردی، توسط تیم پشتیبانی در اختیار شما قرار داده می شود. جهت اطلاع از مشخصات فنی و ویژگی های فیزیکی و شیمیایی محصولات تولیدی شرکت رزفیلتر، لطفاً با کارشناسان و متخصصان فنی و پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

آزمایشات و سیستم های کنترل و تضمین کیفیت:

به منظور کنترل و تضمین کیفیت فیلترهای تولید شده در بخش صنعتی، آزمایشات متعددی در مراحل مختلف تولید، از محصول نیم ساخته تا محصول نهایی، صورت می گیرد. در برخی موارد، این آزمایشات بر روی محصول نصب شده در محل مصرف نیز اعمال می شود. تمامی آزمایشات، مطابق با استانداردهای جهانی و مبتنی بر دستورالعمل ها و روش های مشخص شده در سطح بین المللی است.

این عملیات، توسط کادر متخصص و مجرب با سطح دانش و آگاهی فنی به روز، با بهره گیری از تجهیزات آزمایشگاهی معتبر و پیشرفته صورت می گیرد. دقت بالا و تداوم در انجام آزمایشات بر روی مواد اولیه ی ورودی، کنترل مواد نیم ساخته و در نهایت تضمین کیفیت محصول نهایی، اصول مهم در این بخش از صنایع نگین رز به شمار می رود. به منظور اطمینان کاربران، نتایج ثبت شده ی آزمایشات و تحلیل آن ها در اختیار ایشان قرار داده می شود.

لطفاً با ما در تماس باشید.

برای کسب اطلاع در رابطه با آخرین و جدیدترین محصولات تولیدی شرکت، تیم کارشناسی متخصص و امکانات آزمایشگاهی و تجهیزات خط تولید در خدمت شما است. هر گونه توضیحی در رابطه با چگونگی انتخاب عملیات تکمیلی مناسب برای یک نمونه خاص فیلتر مدیا متناسب با نیاز کاربردی، توسط تیم پشتیبانی در اختیار شما قرار داده می شود. جهت اطلاع از مشخصات فنی و ویژگی های فیزیکی و شیمیایی محصولات تولیدی شرکت رزفیلتر، لطفاً با کارشناسان و متخصصان فنی و پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

تنوع محصولات:

این شرکت قادر است انواع فیلترها را بر اساس نوع کاربرد، مواد اولیه ی مصرفی، فرآیند تولید، و عملیات تکمیلی شیمیایی و اصلاح سطح تولید کند. محصولات این بخش، متناسب با حوزه ی کاربردی صنعتی، در گروه های متنوع تقسیم بندی می شوند.

 

الیاف و مواد مصرفی:

متناسب با مشخصات محیط کاربری فیلترها از نظر اندازه ی ذرات معلق و دمای محیط، و همچنین میزان حجم هوای عبوری از سطح فیلتر و سطح راندمان مورد نظر، از مواد اولیه ی مختلفی در تولید این فیلترها استفاده می شود. الیاف مصنوعی، مهم ترین ماده ی اولیـــه در این بخش به شمـــار می رود که به نوبه ی خود گستره ی وسیعی از الیاف را در بر می گیرد. این الیاف، هم در تولید لایه ی بی بافت زمینه ی فیلتر (مدیای منسوج بی بافت) به کار می روند و هم از آن ها برای اصلاح خواص فیزیکی و مقاومت مکانیکی محصول نهایی در بخش رویه ی فیلتر (اسکرین) بهره گرفته می شود. عمده ترین الیاف مصرفی در این بخش عبارتند از:

 

 

                                 

عملیات تکمیلی و اصلاح سطح فیلتر مدیا:

با توجه به موارد کاربردی متنوع فیلترها و همچنین ویژگی های محیط آلوده از نظر ماده ی شیمیایی، دما و رطوبت، و نوع ذرات معلق موجود، عملیات تکمیلی مختلفی بر روی فیلتر مدیا صورت می گیرد. شرکت رز فیلتر با بهره گیری از افراد آموزش دیده و لابراتور مجهز، این امکان را برای کاربران فراهم می سازد تا با انتخاب عملیات تکمیلی صحیح و مقرون به صرفه ، محصولاتی با چرخه ی عمر طولانی تر و راندمان بهتری را پیشنهاد نماید.

برخی عملیات تکمیلی اعمال شده بر روی فیلترمدیا:

 

خواص مقاومتی الیاف مصرفی:

الیاف به کار رفته در تولید این نوع فیلترها را می توان بر اساس ساختار زنجیره ی مولکولی و مقاومت حرارتی، به چهار گروه تقسیم کرد:

  1. الیاف مناسب برای دمای محیط: از این الیاف می توان در محدوده ی دمایی کمتر از 60 درجه سانتیگراد استفاده کرد.
  2. الیاف مناسب برای دمای متوسط: این الیاف جزء پرمصرف ترین مواد اولیه در تولید فیلترهای گازی و مایع محسوب می شوند و در دماهای تا 130 درجه ی سانتیگراد کاربرد دارند.
  3. الیاف مناسب برای دمای بالا: این الیاف تا دمای 200 درجه ی سانتیگراد قابلیت مصرف دارند.
  4. الیاف مناسب برای دمای بسیار بالا: از این الیاف برای دماهای بالاتر از 200 درجه ی سانتیگراد استفاده می شود. مهم ترین ویژگی این گروه از الیاف، ساختار مولکولی بسیار مقاوم آنهاست.

در کنار توجه به مقاومت حرارتی الیاف مصرفی، سایر ویژگی های فیزیکی و شیمیایی نظیر میزان نفوذ هوا در منسوج، مقاومت در برابر محیط های اسیدی و بازی، مقاومت سایشی، مقاومت در برابر پارگی، چندلایه شدگی محصول، مقاومت در برابر اثرات هیدرولیز و اکسیداسیون، مقاومت در برابر محیط های مرطوب، واکنش در برابر حلال ها، تراشه های فلزات مذاب و غیره نیز باید بیش از مصرف الیاف در نظر گرفته شود.

حوزه ی کاربردی :

فیلترهای غبارگیر حاصل از لایه های بی بافت، قابلیت استفاده ی گسترده در صنایعی را دارند که عمده ترین مسئله ی آن ها، جداسازی ذرات جامد معلق در محیط است. صنایعی نظیر تولید سیمان، گچ، معادن استخراج کانی های فلزی و غیرفلزی، حوزه ی ذوب فلزاتی همچون آهن، فولاد، آلومینیوم، سرب و روی، تولید پودرهای میکرونیزه، صنایع خودروسازی، باطری سازی، چوب و نئوپان، نفت و پتروشیمی، کاشی و سرامیک، آسفالت سازی، ریخته گری و همچنین صنایع شیمیایی و مواد غذایی (آرد، ماکارونی) اصلی ترین حوزه ها ی مصرفی این نوع فیلترها به شمار می روند. قابل ذکر است که در موارد مصرف این فیلترها برای جداسازی ذرات جامد از گاز، باید از نمونه هایی استفاده کرد که با محیط کاری متناسب باشند و سطح راندمان خوبی را فراهم آورند.